Klub Border Collie

Grupa miłośników border collie podjęła próbę stworzenia klubu rasy pod egidą ZKwP.
Osoby chętne do przystąpienia mogą TUTAJ pobrać deklarację do przystąpienia do klubu.

Deklaracje można wysłać pod adres:

Jolanta Jasienicka
(Klub Border Collie)
ul. Wakacyjna 5
05-510 Czarnów

klubbcpl@gmail.com

Szczegółowe informacje oraz dyskusja na FB>>

Wstęp

Polska Baza Chorób Border Collie jest częścią BorderCollie.info.pl administrowanego społecznie i ma za swój cel udostępnienie informacji o występujących chorobach w rasie border collie o podłożu genetycznym. Stworzenie tej bazy ma służyć jako narzędzie do podejmowania lepszych decyzji hodowlanych czy wyboru szczenięcia.  

Ze względu na powszechność chorób o podłożu genetycznym i nierzadko skomplikowany lub wręcz nieznany tryb ich dziedziczenia, hodowcy border collie, nawet przy dołożeniu wszelkich starań, nie są w stanie zupełnie uniknąć problemów zdrowotnych u ich szczeniąt w zakresie chorób, na które nie ma testów DNA.  Dlatego niniejsza baza ma stanowić dostęp do informacji ułatwiających tworzenie skojarzeń rodziców miotu w oparciu o znane chore osobniki. Dlatego  każdy wpis do bazy jest cenny i może się przyczynić się do poprawy zdrowia populacji polskich borderów.

1. Wpisując dane psa do Polskiej Bazy Chorób Border Collie użytkownik wyraża zgodę na publikowanie ich w Internecie. Wpisywanie danych jest dobrowolne. Psy mogą być zgłaszane tylko przez aktualnego właściciela psa lub przez hodowcę danego psa, za zgodą i wiedzą właściciela. 

2. Żadne dane personalne ani adres e-mail osoby zgłaszającej nie będą przekazywane osobom trzecim. Dane dotyczące choroby pochodzące z dokumentów weryfikujących nie będą udostępniane osobom trzecim, a w bazie będą znajdować się wyłącznie informacje podane przez osobę zgłaszającą.  Wpis psa w bazie chorób nie zawiera danych osobowych właściciela.

3. W przypadku jeśli zaistnieją wątpliwości do treści zawartych w zgłoszeniu osoba zgłaszająca może zostać poproszona o okazanie skanu wyników/diagnozy, o ile wcześniej tego nie zrobiła. W przypadku nieokazania ich wyznaczonym terminie, wpis zostanie usunięty do czasu okazania wyników.

4. Zgoda na usunięcie zweryfikowanego zgłoszenia może nastąpić tylko w wyjątkowych wypadkach wyłącznie na prośbę osoby, która jest aktualnym właścicielem psa.

5. Każdy zgłaszający może dołączyć skan wyników lub zaświadczenia/diagnozy od lekarza w każdej chwili i wówczas takie zgłoszenie otrzymuje status „zgłoszenie potwierdzone wynikami badań lub diagnozą potwierdzona przez lek. wet …” lub inne sformułowanie odpowiednie dla przedstawionych dokumentów. Dla chorób z utrudnioną diagnozą (np. BCC) wpis można zweryfikować na podstawie pisemnej opinii lekarza weterynarii.

6. W przypadku jednostronnej dysplazji bioder i łokci, wyniki są podawane dla obu stron, zarówno strony chorej (HD-C, D, E; ED –1,2) jak i strony zdrowej (HD–A, B, ED–0).

7. Wysłanie formularza jest równoznaczne z oświadczeniem, iż podane informacje są zgodne ze stanem faktycznym, i że w przypadku wystąpienia wątpliwości osoba zgłaszająca zgadza się na wysłanie skanu wyników/zaświadczenia/diagnozy do wglądu dla Administratorów strony.

8. W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z administratorami strony Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gościmy:

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Zaloguj