Klub Border Collie

Grupa miłośników border collie podjęła próbę stworzenia klubu rasy pod egidą ZKwP/FCI chcąc podjąć wszelkie , aby popularyzować rzetelne informacje o rasie border collie:  o wymaganiach, specyfice, istotnych badaniach,  możliwych chorobach genetycznych itd. – i to są jedne z nadrzędnych celów powstającego Klubu Border Collie.

Bardziej szczegółowy opis celów można znaleźć od tym linkiem: Cele Klubu BC - wersja wstępna

Osoby chętne do przystąpienia do klubu mogą pobrać deklarację do przystąpienia do klubu tutaj: DEKLARACJA .

Szczegółowe informacje oraz dyskusja: Grupa FB- Polski Klub Bordercollie

Deklaracje można wysłać na adres:

Jolanta Jasienicka
(Klub Border Collie)
ul. Wakacyjna 5
05-510 Czarnów

klubbcpl@gmail.com

Powyższy adres jest podany wyłącznie do celów korespondencji związanej z tworzeniem Klubu Border Collie.

Wszelkie sprawy związane ze stroną Border Collie Info prosimy kierować do odpowiedniego działu redakcji: KONTAKTY 

FLYBALL – co to właściwie jest?

Wyścigi to kwintesencja sportu. FLYBALL to wyścigi psich sztafet.

W Polsce psie sztafety organizowane są od 1998 roku, kiedy to odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Katowicach. Aktualnie, aby brać w nich udział, należy być członkiem oficjalnie zarejestrowanej drużyny. Zawody mają swoje regulaminy opisujące między innymi ustawienie poprzeczek, rodzaj podłoża toru, zasady przyznawania punktów itd. O wyniku rozgrywek decyduje czas, w jakim cała drużyna pokona tor, oraz dokładność wykonania zadań przez poszczególne psy. W zależności od punktacji przyznawane są odpowiednie tytuły od Flyball Dog po Flyball Grand Champion.

W tym pasjonującym sporcie drużynowym z udziałem psów uczymy się współpracy, próbując pokonać drużynę przeciwników w równej, czystej i sprawiedliwej walce, doskonaląc siebie, swojego czworonożnego przyjaciela i nasze wspólne relacje. Co prawda wyszkolenie psów zajmuje bardzo dużo czasu i wymaga ciężkiej pracy, która pomimo wszystko daje sporo satysfakcji i nagradzana jest wrażeniami niedostępnymi w żadnym sporcie indywidualnym. Flyball, to niewyczerpane źródło emocji.

 

źródło http://flyballpolska.org/

Zaloguj