Klub Border Collie

Grupa miłośników border collie podjęła próbę stworzenia klubu rasy pod egidą ZKwP/FCI chcąc podjąć wszelkie , aby popularyzować rzetelne informacje o rasie border collie:  o wymaganiach, specyfice, istotnych badaniach,  możliwych chorobach genetycznych itd. – i to są jedne z nadrzędnych celów powstającego Klubu Border Collie.

Bardziej szczegółowy opis celów można znaleźć od tym linkiem: Cele Klubu BC - wersja wstępna

Osoby chętne do przystąpienia do klubu mogą pobrać deklarację do przystąpienia do klubu tutaj: DEKLARACJA .

Szczegółowe informacje oraz dyskusja: Grupa FB- Polski Klub Bordercollie

Deklaracje można wysłać na adres:

Jolanta Jasienicka
(Klub Border Collie)
ul. Wakacyjna 5
05-510 Czarnów

klubbcpl@gmail.com

Powyższy adres jest podany wyłącznie do celów korespondencji związanej z tworzeniem Klubu Border Collie.

Wszelkie sprawy związane ze stroną Border Collie Info prosimy kierować do odpowiedniego działu redakcji: KONTAKTY 

matka: Suzi KISS ME & LOVE ME
ojciec: MACHO CHOCOLATE Ko To Ra
Dysplazja w stawie: dwustronna dysplazja

Przebieg choroby: Dysplazja bioder typu D, prawdopodobnie na podłożu genetycznym. Zakres ruchu obu kończyn tylnych to 140° (u zdrowego psa to 180°), główka kości udowej jest przykryta panewką biodrową w 20% (norma to ponad 60%). Obecnie konsultował nas tylko dr. Wąsiatycz, jednak w planach mamy również konsultację u dr. Bocheńskiej.
Pies zatacza zadem, powłóczył zadnimi nogami, nie wybijał się do skoku przy frisbee zostawiając zad na ziemi lub odbijając się nim na ok. 10-20 cm (do tego dochodziła zła technika skoku). Nie wykazuje objawów bólowych, ma sprężysty kłus i galop. W stępie przekracza ślady przednich łap o 3-4 ślady, w kłusie nie dokracza lub ledwo przykrywa ślady przednich łap. Nie kuleje, nie ma żadnych objawów neurologicznych. Zalecenia dr. Wąsiatycza to ograniczenie aportowania do zera, ograniczenie szybkich zwrotów i hamowań do minimum, ograniczenie szarpania do lekkiego i z wyczuciem, ograniczenie jakichkolwiek aktywności obciążających biodra w tym wykluczenie ze sportów tj. dogfrisbee, agility, flyball oraz jakiekolwiek ciągnięcie zaprzęgowe (bikejoring, canicross, zaprzęgi). Dozwolono pływanie, długie spacery raczej po prostej, rally-o, nose work ( i inne rodzaje tropienia).

Źródło: właściciel

Informacja zweryfikowana: tak

Gościmy:

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Zaloguj